Stenlænderne

Hjem
Spejder hos Stenlænderne
Afdelingerne
Arbejdsgrupper
Bestyrelsen
Forældrepatruljer
Brimer
Rullen
Spildopperne
Historie
Maglevad
Fotoalbum
Lederstof
Aktuelt
Referater

 

Arbejdsgrupper 2017

Økonomi
Kasserer (Tovholder) Gitte Bertel Jensen 2085-1454
Gruppeleder Lisbeth Vester Olesen 4717-3539 / 2074-1954  
Bestyrelsesformand  Jan Wiik 2530-6197 
Hytte
Tovholder Jan Wiik 2530-6197 
Ungbukken Mogens Nielsen 4717-0716 
Ungbukken Keld Christensen 4717-1374
Udlejning af Maglevad Jette Velsboe 4717-0723
Altmulig-dame Grethe Handberg 4717-0681
Anlæg Poul Salling 4717-2085 / 2085-0368
Spildopper
Tovholder Lisbeth Vester Olesen 4717-3539 / 2074-1954  
Museum
Tovholder Morten Frederiksen 2665-4456
  Peter Braunstein 4710-7370
  Nils Wodschow 4818-4107
  Boye von Benzon 4037-4680
Ungbukken Finn Jacobsen 3054-5511
Ungbukken Leif Jakobsen 4717-2414
Ungbukken Hans Clausen  4717-1099
Fastelavn (2018)
Tovholder Kenneth Fremlev 5125-9553
Tovholder Lisa Fjeldsted 2210-5788 / 2539-4677
  Thomas Nord-Larsen 3537-3187 
Anlæg Poul Salling 4717-2085 / 2085-0368
Perlehønsene Anette Elong 4717-1515 / 6092-2252 
Perlehønsene Birgitte Jakobsen 4717-2414 / 4034 1335
Ungbukken Lasse Petterson 4717-2595 / 4295-1095
Sct. Hans  
Tovholder Jan Wiik 2530-6197 
Tovholder Rikke Velsboe 3117-0724
  Thomas Nord-Larsen 3537-3187 
Anlæg Poul Salling 4717-2085 / 2085-0368
Perlehønsene Dorrit Majund 2253-4525
Perlehønsene Kate Clausen 4017-1099
Ungbukken Jens Velsboe 4717-0723 / 3117-0723
  Ulla Fremlev 4717-4419
  Doris Skov Larsen 4717-0214
Brænde Jesper Kok Jørgensen 4087-9529
Sommerfestudvalg
  Lisbeth Vester Olesen 4717-3539 / 2074-1954  
  Jeanette Sjølin 4717-2190  2095-2964
  Lisa Fjeldsted 2210-5788 / 2539-4677
Julemarked
Tovholder Jette Velsboe 4717-0723 / 3117-0728
Kontakt til bestyrelsen Anna Velsboe 4717-0723
Skriver  Poul Salling 4717-2085 / 2085-0368
Kasserer  Gitte Bertel Jensen 2085-1454
Stenbukken     
Ungbukken Dennis Fremlev 6199-4948
Ungbukken Ole Jørgensen  4717-1595
Perlehønsene Kirsten Hansen 2082-7940
Perlehønsene Ulla Fremlev 4717-4419
Kranse/dekorationer Kirsten Hansen  2082-7940 
Nissebod Annelise Andersen 4717-0945 
Loppemarked Margit Vester Andersen 2233-0202
Kaffebar Ulla & Dennis Fremlev 4717-4419 / 6199-4948
Tombola Doris Skov Larsen 4717-0214
Tombola Lene Salling 4717-2085
Lucia  Trine Velsboe 2856-2511 
  Anna Velsboe 4717-0723
  Jeanette Hechkscher Sjölin 4717-2190
Lodsedler Rikke Derehn-Knudsen 2223-9494
Anlæg  Poul Salling 4717-2085
Speaker Finn Jacobsen 3054-5511
Julemand Gunner Hansen 4717-1580 
Loppemarked
Tovholder Margit Vester Andersen 2233-0202
Familielejr m.m.
Tovholder Jeanette Hechkscher Sjölin 4717-2190
  Boye von Benzon 4037-4680
  Tine Østergaard Holm 4088-7880
  Doris Skov Larsen 4717-0214
PR
Tovholder Jan Wiik 2530-6197 
  Jens Velsboe 4717-0723 / 3117-0723
Rullen Morten Frederiksen 2665-4456
Rullen Henrik Dixen Dausell 3874-0415
Hjemmeside Poul Salling 4717-2085 / 2085-0368
GUK (Gruppe Udviklings Kursus)
Tovholder 1 Jan Wiik 2530-6197 
Tovholder 2 Lisbeth Vester Olesen 4717-3539 / 2074-1954 
Materiel
Tovholder    
  Kim Andersen 2684-8004
  Ulf Molich 2533-6674
 

 

Last modified: december 09, 2017